• Güzellik & Bakım  • Cilt Bakımı  • YÜZ GENÇLEŞTİREN PİRİNÇ MASKESİ

YÜZ GENÇLEŞTİREN PİRİNÇ MASKESİ

Pirinç maskesini mutlaka en az bir kez hepiniz duymuşsunuzdur. Mucize pirinç maskesi uzun yıllardır tercih edilen ve uygulanan bir yöntem. Japon kadınlarının yüzlerinin güzelliğini hepimiz fark ediyoruz. Kimileri onların bu güzelliğinin genetik olduğunu söyleyeseler de kimileri de alışkanlıklarının yüz güzelliğini etkilediğini savunuyor. Japon kadınların sürekli uyguladığı bu pirinç maskesi Avrupa’da yeni yeni duyularak uygulanmaya başlamıştır. Bu pirinç maskesi sayesinde cildinizde istediğiniz gençlik etkisi hızla kendini göstermeye başlayacak. Pirinç maskesi sayesinde cildinizdeki kırışıklıkların azaldığını hatta zamanla yok olduğunu göreceksiniz. Kırışıklıklar yumuşatarak cildinizin parlamasını ilk uygulamadan sonra hemen fark edebilirsiniz.

Pirinç maskesinin faydalarını ve içeriğinin detaylarına girersek, pirinç lineolik asit ve skualen açısından çok zengin bir kaynaktır. Cildi koruyan lineolik asit, eksikliğinin yaşanması durumunda ciltte kuruma, kızarıklık ya da kaşıntı gibi durumlar ortaya çıkarabilir. Skualen ise cildi derinlemesine nemlendiren ve besleyen bir maddedir. Ayrıca cildi güneşin etkilerinden koruyarak cilde bir kalkan görevi uygular. Ayrıca pirincin mucize etkilerinden biri de cilt için en iyi ve en güçlü antioksidanlardan olmasının yanı sıra ciltteki kolajen üretimini hızlandırıcı etkisi de mevcuttur.

Pirincin etkisini bu güne kadar duymuş olabilir ama şans vermemiş olabilirsiniz. Aşağıdaki maske ile cildinize bir şans verin ve ilk uygulamadan sonra göreceğiniz değişim ile birlikte vazgeçilmez maskeleriniz arasında ilk sırada yer alacağına eminiz.

Pirinç maskesi için malzemelerimiz:

* 3 çay kaşığı pirinç

* 1 yemek kaşığı süt

*1 yemek kaşığı bal

Pirinç maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı:

3 çay kaşığı pirinci bir tencerede kaynattıktan sonra pirincin suyunu iyice süzün ve pirinçleri bir kaseye ayırdıktan sonra suyunu da başka bir kapta bekletin. 1 yemek kaşığı sütü kısık ateşte ısıtarak kaynatın ve üzerine pişirdiğiniz pirinçleri de ekleyin. Süt ve pirinçleri iyice karıştırın. Karışıma 1 yemek kaşığı balı da ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Ocağın altını kapatın ve karışımın biraz soğumasını bekleyin. Soğuması ve uygulamasının daha kolay olması için karışımı bir kaba koyabilirsiniz. Pirinç maskeniz soğurken sizde yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Unutmayın bu maske kuru ve temiz bir cilde yapılmalıdır. Temizlediğiniz ve kuru olan cildinize pirinç maskesini sürün. Maskeniz elinizde dokunduğunuzda çok sıcaksa uygulama için biraz daha bekleyebilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra 10- 15 dakika yüzünüzde bekletin. Maskeyi zamanı dolduğunda yüzünüzden sökmek için ayırdığınız pirinç suyunu kullanın.

Haftada bir bu uygulamayı tekrarladığınızda 2 ay içerisinde cildinizin 10 yaş gençleştiğini göreceksiniz.

YORUM YAZIN