• Moda  • Trendler  • YILIN SONBAHAR & KIŞ TRENDLERİ

YILIN SONBAHAR & KIŞ TRENDLERİ

Moda dünyası yeni sezon hareketliliği sinyallerini verdi. Dünya çapında birçok marka podyuma adeta ”gümbür gümbür” ayak bastı. 2019-2020 Sonbahar-Kış koleksiyonları gün yüzüne çıkarken ”Peki sezonun trendleri neler?” dediğinizi duyar gibiyiz. Kahveleriniz hazırsa yeni sezon trendlerinden bahsetmeye başlayalım 🙂

Romantik Etki

Evet evet! Floral desenler hala hayatımızda! Romantizm akımı, mikro-makro çiçek desenleriyle trendlerde yine yerini aldı. Sonbaharın serinliğine göz alıcı çiçek desenleri ve romantik detaylar hayat veriyor!

Siyah Tutkusu

Bu sezon hem Gotik tarzdan hem de Grunge tarzdan ilham alan karanlık tutkusu ön planda! Tasarıma buruşuk, deforme ve zifiri dokunuşlarla karakter kazandıran sezon trendini siyahtan vazgeçemeyen herkes benimseyecek!

Işıl Işıl

Payetler… Davetlerin, düğünlerin, gece stilinin hatta kimi zaman spor şıklığın önemli dokunuşu payetleri yeni sezonda sıkça göreceğiz. Sezonda parlayan bir trend olarak payetler bizimle olacak…

Abartı ve İhtişam

Stilimizle çok özdeşleştiremesek de Barok şatafatı kapıda… Sokaklarda çok göremesek de ödül törenlerinde ve galalarda karşımıza çıkacağa benziyor. Abartılı ve hacimli formlar, büyük ve ihtişamlı görünümler göz dolduracak!

Neon Çılgınlığı

Neon renkler kısa süredir moda dünyasında tekrar yerini aldı. Bu sezonda da çeşitli formlarla bir araya gelip gözlerimizi kamaştıracak 😉 Bir süre daha florasan renkler tüm formları canlandıracak!

Çorapla Tamamla

Yeni sezonda trendlere bir de külotlu çorap eklendi! Geçmişten günümüze neredeyse stilin önemli bir tamamlayıcısı haline gelmiş çoraplar, yeni görünümleri ve tasarımlarıyla çoğumuzun tercih edeceği bir trend olacak deriz!

Tüy Gibi

Sezonda yine daha çok kırmızı halıda rastlayacağımız bir trend; büyük tüyler… Öncesinde daha çok detay ve minimal gördüğümüz tüyler, bu kez hacimli ve ilgi çekici görünecekler!

Omuza Odak

Silüette omuzlara dikkat çeken anlayış bu sezon da bize bir ‘Merhaba!’ diyor 🙂 Güçlü duruş, karakterli formlarla birleşerek feminenlikten ayrılmadan maskülen şıklık yaratıyor. Vatkalar kimi detaylarla hareketlenirken sert ve hacimli formlar da boy gösteriyor!

Dinlendiren Renkler

Trend olsun ya da olmasın her sezon vazgeçilmezlerimizden olan dinlendirici tonlar, doğa esintileri ve toprağın tüm tonları… Günlük yaşamın stresinden ve koşuşturmasından hepimiz muzdaripken çevremizde biraz dinginlik fena olmaz değil mi? 🙂

Takım Gücü

Yepyeni formlarla, dünya markalarının kendine özgü yorumlamalarıyla takımlar, güç ve zerafeti bir araya getiriyor! Daha çok nötr renklerde görsek de, trend ve canlı renklerle de gardıroplarımızda yerini bulacak!

Söz Hakkı ‘Deri’nin

Gardırobumuzda ceket, ayakkabı, çanta ve kemerlerimiz gibi bir çok formda zamansızca var olan deri dokusu, bu sezon özellikle pantolon ve taytlar ile selamlayacak bizi. Feminen görünümün yanında asi ve özgür kadını yansıtan deri pantolonlara dolabınızda yer açın! 🙂

Yeni sezonun trendleri oldukça canlı ve heyecan verici… Belki biraz da çılgın 🙂

Tabii ki klişe bir moda tavsiyesi vermeden edemeyeceğiz;

”Moda geçici, stil kalıcıdır.”

Moda her sezon bizlere yenilikler sunsa da mühim olan bizim benliğimizle, stilimizle bağdaştırmamız olacaktır.

YORUM YAZIN