• Güzellik & Bakım  • Cilt Bakımı  • ÜNLÜLERİN CİLT BAKIM SIRLARI

ÜNLÜLERİN CİLT BAKIM SIRLARI

Ünlülerin yaşamı birçok insan için merak konusudur. En çok merak edilen konulardan biri de, cilt bakım sırları başlığıdır. Bir film, dizi ya da ünlüleri izleyebildiğimiz gördüğümüz zamanlarda hepimizin aklına ünlülerin her zaman nasıl bu kadar güzel olabildikleri sorusunu en az bir defa gelmiştir. Sizin için ünlülerin her şartta güzel görünmesine sebep olan cilt bakım sırlarını derledik.

KATE MOSS

Kate Moss, Stela dergisine açıkladığı güzellik sırlarında; en önemli ve basit yönetiminin buz olduğunu açıkladı. Bir kabın içini buz, soğuk su ve doğranmış salatalık ekleyerek yüzünü tutabildiği kadar içinde tuttuğunu açıkladı. Bu yöntem sayesinde yüzdeki şişkinliklerin azaldığını ve cildin gerildiğini vurgulayan Kate Moss ayrıca yoğun makyaj yapmaktan kaçınmanın önemini de vurguladı. 43 yaşında ve 20’li yaşlarda gibi görünen Kate Moss’un önerilerine kulak vermekte fayda var.

TAYLOR HILL

Taylor Hill genellikle makyajsız fotoğraflar paylaşarak hayranlarının daha çok ilgisini çekiyor. Taylor Hill, duş esnasında cilt bakımı yaptığını duşta gözeneklerin daha çok açıldığını ve bu yöntem sayesinde cildinin derinlemesine temizlendiğini vurguluyor. Basit ve kolay olan bu yöntemi Taylor Hill’in duru güzelliğini düşünerek listeye ekleyebilirsiniz.

GWYNETH PALTROW

Gwyneth Paltrow temizlenmiş ve aydınlık bir cilde sahip olmasını bir ürüne borçlu olduğunu söylüyor. Gwyneth Paltrow makyajını temizlerken Clarisonic kullandığını ve bu ürünü sürekli yanında taşıdığını belirtiyor. Özellikle bu ürün sayesinde cildinin sağlıklı ve bakımlı olduğunu iletiyor.

VICTORIA BECKHAM 

Yılların idolleri arasında yer alan Victoria Beckham ve onun hayran bırakan güzelliği ise Omega 3’ten geliyormuş. Victoria Beckham  her gün Somon tüketerek Omega 3 depolarından faydalandığını söylüyor. Cildin yaşlanmasını yavaşlatan bu besin, hem cildinize hemde saçlarınıza iyi geliyor. Balık yiyemiyorsanız Omega 3 yağlarını da araştırabilirsiniz.

JENNIFER LAWRENCE

Jennifer Lawrence ise peelingin önemine ve gücüne inanıyor. Haftada iki kez mutlaka cildini ölü hücrelerden arındırarak pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olduğunu belirtiyor.

KATE HUDSON

Kate Hudson’da buzun mucizesine inanlar ünlüler arasında. Kate, Hudson cildini canlandırmak için yüzünü buzlu suda birkaç saniye bekletiyor. Bu sayede cildinin sıkılaştığını ve gözenek görünümün anında azaldığını vurguluyor. Güzelliği dillere destan iki güzelden de bu öneri geldiğine göre buz şokunu denemekte fayda var.

ROSIE HUNTINGTON WHITELEY

Rosie Huntington Whiteley, cilt temizliğinin önemini vurguluyor. Günde mutlaka iki defa sabah ve akşam olmak üzere cildiniz temizleyen ayrıca akşamları makyaj temizliğine dikkat eden Rosie geceleri makyajını temizlerken daha yoğun ürünler tercih ederken, gündüzleri daha hafif cildi nemlendirecek ürünler tercih ediyor. Rosie’nin cilt güzelliği cilt temizliğinden geliyor.

YORUM YAZIN