• Genel  • Sevgililer Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın

Sevgililer Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın

Hediye seçmek maharet isteyen bir iştir. Ne kadar iyi tanıyor olsanız da eşinize ya da sevgilinize hediye bulmak oldukça zor ve meşakkatli bir süreçtir. Fakat vakit harcadığınız ve emek verdiğiniz hediyeler, sizin için özel olan insanlara verebileceğiniz en özel hediyelerdir.

14 Şubat’a sayılı günler kalmışken hediyenizi seçemediyseniz kendi hediyenizi yapmaya ne dersiniz?

1.Ahşap Üzerine Fotoğraf Baskısı

Birlikte olduğunuz bir fotoğrafınızı ahşap üzerine baskı yapabilir, böylece özel bir hediye verirken eviniz için doğal bir dekorasyon malzemesi de sağlamış olursunuz. Üstelik gerekli malzemelerin bir kısmını evinizde bulabilir, geriye kalan ahşap blok ve yapıştırıcı gibi malzemeleri de herhangi bir yapı marketten temin ederek hediyeniz için tüm hazırlıkları tamamlamış olursunuz.

En özel anlarınızı barındıran fotoğrafları yazıcınızdan daha küçük boyda çıkartarak ve daha minik bir ahşap parçası kullanıp, yine yapı marketlerinden alabileceğiniz magnet demirleriyle buzdolabınızı da süsleyebilirsiniz.

2.Kar Küresi

Çocukluğumuzun en güzel oyuncaklarından kar kürelerini de evde kolayca yapabilirsiniz. Herhangi bir biblo, oyuncak ya da özel günlerinizden birine ait bir fotoğrafı dahi kendi kürenizin içine yerleştirebilir, evinizdeki herhangi bir kavanozu da bunun için kullanabilirsiniz.

3.Aşk Kavanozu

Yine evinizdeki herhangi bir kavanozu dilediğiniz gibi süsleyebilir ve içerisine dilediğiniz kadar not da yazabilirsiniz. 365 gün için 365 farklı not koyabilir,  “Seni sevmemin 100 sebebi” gibi bir konsept de oluşturabilirsiniz. Farklı renklerdeki post-it kağıtlarına motive edici notlar, aşk cümleleri, şiirler, şarkı sözleri ve hatta anılarınızı dahi sığdırabilirsiniz.

4.Sevgili Kuponları

Sevgilinize yıl boyunca kullanabileceği minik kuponlar hazırlayabilirsiniz. Kurdele ya da bir ip yardımıyla bağlayarak süsleyebileceğiniz bu minik kartonlarla ona jest yapabilir, ufak kırgınlıklarda gönlünü alabilirsiniz. Örneğin “Sırt masajı”, “Yatakta kahvaltı”, “Romantik yemek”, “Kavgayı anında bitirme”, “Hafta sonu kaçamağı” gibi yazıların olduğu bu kuponları dilediği zaman kullanmasını önerebilirsiniz.

5.Beş Duyu Organına Hitap Eden Beş Hediye

Beş adet hediye kutusu alıp her birinin üzerine “Gör, Duy, Tat, Kokla, Dokun” yazarak hazırlayabileceğiniz bu sevimli hediye önerisi hayal gücünüzle sınırlı olacaktır. Tatması için sevdiği kurabiyelerden yapabilir ya da sevgiliniz çikolata/şekerleme seven biriyse bunlardan ekleyebilirsiniz. Görmesi için birlikte bir fotoğrafınızı verebilir ya da sevdiği bir resmin/fotoğrafın kopyasını hazırlayabilirsiniz. Duyması için ona hazırladığınız bir konser bileti ya da bir CD alabilirsiniz. Koklaması için kokulu mumlar, tütsüler ya da bir parfüm hediye edebilirsiniz. Dokunması için pelüş bir oyuncak alabilir ya da işi masaj randevusuna dek götürebilirsiniz.

YORUM YAZIN