• Genel  • OFİS STİLİNE DAİR İPUÇLARI

OFİS STİLİNE DAİR İPUÇLARI

Çalışan kadınların her gün yaşadığı belki de en büyük sorun “bugün işe giderken ne giyeceğim?” oluyor. Aslında bu sorunun çözümü oldukça basit! Gardrobunuza ekleyeceğiniz birkaç kilit parça ile ofis stilinizi yaratabilir ve her gün bu sorunla karşılaşmaktan kurtulmuş olabilirsiniz. Tek yapacağınız kendi stilinize yakın, rahat ama aynı zamanda ofis ortamına uyum sağlayacağınız parçalar yakalamak olacak.

Gardrobunuza ekleyeceklerinizin öncesinde neler giymeyi sevdiğinizi, nasıl hissetmek istediğinizi ve hangi renkleri tercih etmeniz gerektiğini düşünmelisiniz. Uzun saatler çalıştığınız gün içerisinde kendinizi en rahat hissedeceğiniz, kendinizi iyi hissettirecek renkler seçmeniz en doğrusu olacaktır. Ofis stili oluştururken aklınıza ilk önce klasik renkler gelse de artık daha canlı renkler de sık sık tercih edilebiliyor. Bu sayede ofis ortamının ciddi yüzünü biraz olsun kırabilirsiniz.

Ofis için kıyafetler araştırıldığında karşınıza ilk çıkan ceketler olacaktır. Vücudunuza ve tarzınıza uygun olarak seçtiğiniz ceketle çabasız şıklığı yakalayabilirsiniz. Ofis stilinin vazgeçilmez paraçaları ceketler sizi birçok durumda idare edecektir. Toplantılar, sunumlar, iş yemekleri dahil tüm durumlarda kurtarıcınız olacaktır.

Son dönemlerin favorisi takımlar da sizin için iyi bir seçenek olabilir. Dolabınızdaki en kolay seçeneklerden biri olacak takımlarda sınırsız alternatifler mevcut. Etek ceketler, pantolon ceketler, bluz etek takımları gibi birbirinden şık takımlar arasından yapacağınız seçimler ofis gardrobunuzu oluşturacak temel taşlardan olabilir.

Ayrıca ofis stilinde olmazsa olmaz parçaları da mutlaka gözden geçirmelisiniz. Gömlekler ve bluzlar da tamamlayıcı parçalar olarak işinizi kolaylaştıracaktır. Basic bluzlar ve düz renk gömlekleri diğer tüm parçalarınızla kolayca kombinleyebilirsiniz.

Son olarak dolabınızı aksesuarlar, ayakkabılar ve çanta seçimleriyle tamamlamalısınız. Ayakkabılarınızı seçerken şıklığın yanında mutlaka rahatlığını da göz önünde bulundurmalısınız. Tüm gün giyeceğiniz ayakkabılar size gün içerisinde işkence çektirmemeli. Zarif, minimal tasarıma sahip takılar, kemerler ve klasik seçim nude ve siyah tonda birer çanta ile ofis stilinizi destekleyecek ve size kolaylık sağlayacaktır.

YORUM YAZIN