• Moda  • Gelin & Düğün  • NİKAH ABİYELERİNE ŞIK ALTERNATİFLER

NİKAH ABİYELERİNE ŞIK ALTERNATİFLER

Ülkemizde nikah-düğün törenlerinde özellikle de ikisi bir arada ve aynı mekanda organize edilmiş ise kadınlar arasındaki büyük bir çoğunluk gelinlik giymeyi tercih ediyor. Nikah ve düğün törenlerinin farklı gün ve saatlerde yapıldığı törenlerde ise gelinlik haricindeki nikah abiyeleri tercih edilebiliyor. Nikah abiyelerinde de tıpkı gelinlikte olduğu gibi çok büyük bir çoğunluk beyaz giysileri tercih ediyor. Bazı kadınlar ise tercihlerini ekru, bej, krem tonları veya grinin açık tonlarından yana kullanıyorlar. Çok az da olsa tıpkı gelinlikte olduğu gibi açık pembe tonlarını ya da mavi tonlarını da nikah abiyelerinde tercih eden kadınlar mevcut.

Nikah abiyelerinde mini, midi, maksi boydaki modelleri bulabilmek mümkün. Bazı kadınlar uzun kalem etekler üzerine giyilen bluz ceketleri de tercih ediyor. Gerçekten de krem bir ipek ya da jakarlı bir kumaştan yapılan derin yırtmaçlı kalem etek üzerine giyilen ceket ve başa takılan çiçek ya da tül bir şapka ile çok asil bir görünüme bürünmek mümkün. Yine krem rengi ceket ve bol kesimli pantolon tercihi de çok yaygın olmamakla birlikte farklı görünmeyi seven kadınların seçenekleri arasında olabilir. Boynunuza takacağınız ışıltılı bir kolye ya da ceketinizin yakasına iliştireceğiniz göz alıcı bir broş yıllar sonra fotoğraflarınıza baktığınızda seçiminizi takdir edeceğiniz ve kendinizi beğeneceğiniz seçenekler arasında.

Nikah abiyelerinde sıklıkla tercih edilen kumaş türlerinden biri de güpür danteller. Kadına çok yakışan ve ona her zaman bir prenses zarafeti kazandıran dantel elbiselerde A kesimler kullanılmış. Üst tarafı askılı V dekolteli beyaz nikah abiyeleri saça takılan ışıltılı bir toka veya bir taç ile daha da göz alıcı bir hale getirilebilir. Özellikle nikah abiyelerinizi seçerken tek bir elbisede tüm dekoltelerin bir arada kullanılmadığından emin olun. Sırt dekoltesi olan bir modelden yana tercih kullanacaksanız elbisenin ön yakasında dekolte olmaması sizi daha seçkin gösterecektir.

Yılın modası kat kat etekler nikah abiyelerinde de çok tercih ediliyor. Püsküllü elbiseler de bu senenin farklılık yaratan modellerinden.

Nikah abiyelerinizi seçerken beden tipinizi dikkate alarak ona göre bir tercih yapmaya dikkat edin.

YORUM YAZIN