• Genel  • MEZUNİYET ELBİSELERİ İLE BAŞROL SEN OL!

MEZUNİYET ELBİSELERİ İLE BAŞROL SEN OL!

Mezuniyet gününü dört gözle bekleyen deniz kızları… Evet o büyük an geldi çattı bile!

Mezuniyet alışverişleri çoktan başladı. Elbise seçiminiz zor gibi görünse de, kendinizi tanıdığınız için size en çok hangi renklerin, hangi tarz modellerin yakışacağını zaten az çok biliyorsunuz. Biraz da modayı takip ederseniz, zorlanacağınızı hiç sanmıyoruz. Elbette, mezuniyet töreni ve mezuniyet balosu için ayrı elbiseler seçmelisiniz.


Öyleyse öncelikle mezuniyet töreninden başlayalım! Mezuniyet töreninde elbisenizi cübbe ve kep ile tamamlayacağınız için daha sade elbiseler tercih etmenizi öneririz. Elbette cübbe boyu da önemli ancak kısa elbiselerin cübbe içinde daha şık göründüğünü söyleyebiliriz.

Mezuniyet töreni için seçeceğiniz elbise rengi, cübbe ve kep ile uyumlu olmalı ancak zıt renklerle de farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Mezuniyet töreni elbiselerinde bu senenin trend renkleri ise beyaz, krem rengi, siyah, pudra rengi ve herkesin severek kombinlediği gümüş rengi. Minik bir ipucu da vermeden geçmeyelim; kloş ve hacimli etekler yerine vücuda oturan kalem etek tarzı düz elbiseleri tercih ederseniz, cübbe ile daha net bir duruş sergileyebilirsiniz.


Mezuniyet balosu için elbise seçerken ise; vücut tipinize göre abiye elbiselerden sonra mekana göre seçiminizi filtrelendirin. Elbise seçiminizin konsept için çok önemli olduğunu unutmayın. Temaya uygun giyinmek her zaman olduğu gibi mezuniyetinizde de önemli, belki en çok da mezuniyetinizde önemli.

Mezuniyetiniz açık alanda gerçekleşecekse uçuş uçuş modelleri tercih etmenizi öneririz. Sizi olduğunuzdan daha havalı ve hareketli gösterir. Deniz kenarı ya da kır konseptli mekanlar tercih edildiyse, abartıya hiç gerek yok. Daha sade bir tarzla da şık olabilirsiniz.

Mezuniyet elbise seçiminde dikkat etmeniz gereken bir husus da vücut şeklinize ve ten renginize uygun olması… “Vücut Tipine Uygun Davet Elbisesi Seçimi” içeriğimize mutlaka göz atmalısınız.

Ayrıca tercihinizi, çok sevilen mini elbiselerden yana kullanabilirsiniz. Mini abiye elbiseler hareketlerinizi kısıtlamaz, geceyi huzurlu ve mutlu geçirmenizi sağlar. Eğer seçiminizi gösterişli bir mezuniyet elbisesinden yana seçtiyseniz, makyajınızın daha doğal tonlarda olmasına dikkat edin. Sade şık olmak varken rüküş olmayın!

Eğer seçiminizi gösterişli bir mezuniyet elbisesinden yana seçtiyseniz, makyajınızın daha doğal tonlarda olmasına dikkat edin.

Moda sahnelerinde hiç vazgeçilmeyen bir trend var ki; danteller… Zarafetiyle bütün dikkatleri üzerinize çekecek bir detay. Her yaştan, her zevke sahip kadınlara hitap edebilen dantel ve güpür abiyeleri bu özel gününüzde mutlaka değerlendirmelisiniz.

Gelelim renk seçimine… Genelde mezuniyet elbisesi modellerinde genç kızların tercihi siyahtan yana oluyor. Siyah elbiselerle her daim asil ve şık olabilirsiniz. Klasik tarzın olmazsa olmazları siyahın asaleti ve kırmızının ihtişamı diyebiliriz. Ama elbette mezuniyet gecesinde ruhunuzu yansıtmak için tercihinizi dilediğiniz renkten yana kullanabilirsiniz. Önemli olan elbisenin içinde kendinizi çok iyi hissetmeniz, unutmayın!

YORUM YAZIN