• Genel  • Karşındakinin Doğru Kişi Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Karşındakinin Doğru Kişi Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Hep arayışlarımız doğru kişiyi bulmak üzerinden olmaktadır. Kendimize belli aralıklarla”Karşımdaki insan doğru kişi mi?” sorusunu sorarken buluruz. Bazen çok hoşlanırsın ama kafan karışır.  Her şey yolunda gibidir ama aslında içindeki bir ses yolunda olmadığını söyleyen söyler. İşte o ses “Acaba bu kişi doğru kişi mi?” sorunu sorar sana. Ve sen düşünmeye başlarsın acaba doğru kişi mi? Sonunda üzülecek miyim vs. Bunları düşünürken bir bakmışsın karşındaki ile iletişimi bozmuşsun. O yüzden sen bunları düşünme diye biz karşındaki kişinin doğru kişi olduğunu gösteren maddeleri senin için sıraladık.

1.Seni olduğun gibi kabul ediyorsa

Bazen ilişkilerde başlangıçta çekici gelen durumlar bir süre sonra değiştirilmesi gereken durumlara dönüşebilir, bu durum ilişkilerde büyük sorunlara sebep olabilir. Seni sen olduğun için kabul eden birinin, bir süre sonra sana has olan durumları değiştirmeye çalışması anlaşılması zor bir durum. Bu kişinin muhtemelen kıskançlığı sebebiyle kendi kendine baş edemediği durumları ortadan kaldırmak için seni değiştirmek istiyordur. Eğer seni sen olduğun için seven ve değiştirmeyen biriyse karşındaki sakın kaçırma sıkı sıkı sarılmaya devam et.

2.Seni her koşulda dinleyebiliyorsa

Kadın ve erkeklerin konuştuğu konular çoğunlukla farklılık gösterir. Hatta günlük kullandıkları kelime sayılarında bile oldukça farklılık vardır. Ancak buna rağmen karşındaki kişi anlattıklarını çoğu zaman anlamasa bile dinleyebiliyorsa, senin için doğru kişidir.

3.Farklı olsalar bile çevrene her türlü ayak uydurabiliyorsa

İlişkilerin başında arkadaş ve aile çevresinden aşkın yoğunluğu ile uzaklaşılsa da çevreniz her zaman önemlidir. Ve ilişki yaşadığınız kişinin en az sizin kadar sevdiklerinize önem vermesi ve ayak uydurması gerekir. Unutmayın sizi seven kişi sadece sizi değil, sizi sevenleri de sevmelidir.

4.Seninle hem sevgili hem de arkadaş olabiliyorsa

Romantik aşk herkesin hayalidir. Ancak bir ilişkide çiftler yeri geldiğinde romantik anlar yaşamalı, yeri geldiğinde de iki dost gibi dertleşebilmeli ve sorunları birlikte çözebilmelidir. Özellikle evliliklerde arkadaş olamama durumundan birçok sorun yaşanmaktadır. En yakın arkadaş gibi her şeyi konuşmak hem ilişkiyi güçlendirir, hem de kişiyi güvende hissettirir. Yeri geldiğinde aşık, yeri geldiğinde kankan olabiliyorsa doğru kişidir.

5.Sadece kendini düşünen bencil biri değilse

Bencillik her zaman kötüdür diyemeyiz, kendini korumak için gerekli olduğu durumlarda olabilir. Ancak insanın sevdiği insanlara karşı bencil olması ya da sevdiği insanlara zarar vermesine rağmen bencilce davranması normal değildir. Ama karşındaki insanın empati yeteneği yüksekse ve seni düşünüyorsa o insan doğru insandır.

6.Her koşulda seni düşünüyorsa

Yaptığı planlarda, neredeyse attığı her adımda seni düşünüyor ve genellikle planlarına seni dahil ediyorsa sevdiğin insan doğru kişidir. O çoktan bir bütün olmuş seninle sende daha fazla düşünme!

YORUM YAZIN