• Genel  • Kadınlar Ne Söyler Erkekler Ne Anlar?

Kadınlar Ne Söyler Erkekler Ne Anlar?

Kadınlar ne söyler erkekler ne anlar? sorusu ile çok karşılaşmışızdır. Hayatımızda zaman zaman bu soruyu kendi kendimize sorarken buluruz. Kadınlar olarak kendimi dolaylı yoldan ifade etmeyi sevdiğimizden, anlaşılmamız da zor olabiliyor. Bize de hak verilmesi lazım. Yaratılıştan itibariyle kadın kimliği bir sorunsaldı. Bazı dönemlerde de kadın varlığını önemli bir noktaya konulmamış, yasaklar konulmuştur. Daha sonra güçlenen kadınlar, kadın kimliği için mücadele etmiştir. Kendimizi direk ve net ifade etmemizde bununda büyük bir etkisi olabilir.  Ayrıca yaradılış itibari ile farklı varlıklarız evet, hormonlarımız, duygularımız, düşünce tarzlarımız hep farklı. Ancak bu iki farklı insanın bir arada yaşaması gerektiğinde işlerin rengi değişiyor. Birbirimizden farklı olsak ta diğerinin ne söylemek istediğini ya da ne düşündüğünü ne hissettiğini aklımızla değil kalbimizle anlamaya çalışmalıyız yoksa ilişkilerde büyük sorunlar yaşanabilir. Genellikle erkekler çok nettir, ne düşünüyorlarsa ya da ne hissediyorlarsa öylece söylerler ancak kadınlar her zaman düşüncelerini, hislerini net bir şekilde söyleyemeyebilirler. Kadınlar mesajları daha karmaşık şekilde algılarlar, düşünce tarzları daha karışıktır. Erkeklerin düşünce yapısı ise sebep sonuç ilişkisine dayalıdır.

Örneğin bir erkek karısına “kilo almışsın” diyorsa kadın sadece biraz kilo almıştır. Bu durumda bir ima bir alt mesaj yoktur. Ancak kadın bu durumu karmaşık bir şekilde algılar ve yorumlamaya başlar. Kilo aldım evet çünkü bu sebeplerden dolayı vs, ya da kilo aldığımı söyledi demek ki artık beni beğenmiyor, beni sevmiyor benden ayrılmak mı istiyor gibi gibi binlerce cümle ile bu durumu yorumlayabilir. Ve bu yorumlama eğer yanlış ise hem kadını üzebilir hem de erkek ile olan ilişkisine zarar verebilir. Benzer durumları aşağıda örnekleri ile anlatıyoruz hem erkeklere hem de kadınlara faydası olması dileğiyle.

KEYİFSİZİM BUGÜN

Kadın  Keyifsizim Bugün diyorsa erkek bugün partnerim keyifsiz onu biraz yalnız bırakmalıyım, dinlensin kafasını toplasın diye düşünerek arkadaşları ile plan yapabilir. Bu ilişkiye daha çok zarar verir. Kendini keyifsiz hisseden bir kadını tek bırakıp, arkadaşlarla plan yapmak onu daha çok üzer. Kadının bu durumda söylemek istediği ilgiye, sevgiye ihtiyacım var, bunu direkt söylemek istemiyorum sen anla ve beni şımart.

SİNİRLİ DEĞİLİM

Kadın Sinirli Değilim diyorsa erkek sevgilisinin gözlerinden ne kadar sinirli olduğunu anlar ve hemen o ortamı terk etmeye kalkar. Bu durum kadınları daha da sinirlendirir. Erkekler eşiniz size sinirli değilim ya da sinirliyim beni yalnız bırak dese bile onu yalnız bırakmayın. Kadınlar ilgi ile sakinleşir, yalnızlık bu tarz durumlarda onları daha da agresif yapar.

BENİ SEVİYOR MUSUN?

Kadın eğer Beni Seviyor musun diye soruyorsa, erkek hemen sevdiğini söyleyip yaptığı işe dönmemeli. Kadın bunu duymaya ihtiyaç duymuş ve biraz ilgi istiyor olabilir. Ya da tamamen ortamı yumuşatarak sizden bir şey isteyecek olabilir. Duyarlı olun ☺

KİLO ALDIM MI?

Kilo Aldım mı sorusunu soran kadın karşısında erkek büyük bir ikileme düşer. Dürüst olmamı mı istiyor yoksa beni mi deniyor diye düşünürken erkekler genellikle yalan söyler yoK ne alakası var hayatım gibi kestirme cevaplar verirler. Ancak kadınlar bu soruları sorduğunda uzun uzadıysa iltifat beklerler ve ne kadar güzel olduklarını duymak isterler.Dünyada belki de kadınları en iyi anlayan erkek Oscar Wilde olmuştur. “Kadınlar sevilmek için yaratılmıştır. Anlamak için değil.” Erkekler kadınları anlamaya çalışmayın onların beklediği ve ihtiyaçları olan tek şey sevgi. Unutmayın her soruya ya da her duruma sevgi ile karşılık verdiğinizde her şey çok güzel olacaktır emin olun.

YORUM YAZIN