• Yaşam  • İlişkiler  • İLK RANDEVUDA KUSURSUZ GÖRÜNMENİN YOLLARI

İLK RANDEVUDA KUSURSUZ GÖRÜNMENİN YOLLARI

İlk randevuda kusursuz ve mükemmel görünmen adına senin için gerekli tüm şeyleri listeledik. Bu adımlara dikkat ettiğinde ilk randevuda kusursuz ve mükemmel olman kaçılmazdır. İlk izlenim her zaman çok önemlidir. Her ne kadar dış güzellikten çok iç güzelliğine önem veren insanlar bile olsak, ilk gözlerimizle görürüz karşımızdakini. İlk yargımız manevi duygular üzerinden değil, görsel gerçeklerden üzerinden oluşur. Bu nedenle ilk randevu gibi ya da iş görüşmesi gibi karşımızdaki insanla ilk kez karşı karşıya geldiğimiz bu özel zamanlarda kendimize ayrıca dikkat etmemiz önemlidir. O kişiyle ilk kez ciddi bir anlamda zaman geçireceğimiz ilk randevu gününde, aşağıda bahsettiğimiz konulara dikkat etmenizi öneririz. Gelin bu konular neymiş, birlikte inceleyelim.

1.Cilt Bakımı

İlk randevudan önceki gün boyunca gündüz ve gece uygulayabileceğiniz cilt tipinize uygun maskeleri yapın. Sabah uyandığınızda ise makyaj öncesi yine cildinizi temizleyin ve cilt tipinize uygun yüz kreminizi sürdükten sonra makyajınızı yapın. Bir gün öncesi yapılan cilt bakımı sayesinde makyajınız daha doğal durur ve yüzünüz daha temiz görünür.

2.İstenmeyen Tüyler

İstenmeyen kokular için eğer ağda gibi işlemler yaptıracaksanız kızarık ve tahrişlerin belli olmaması için ilk randevudan birkaç gün önce yaptırmanızda fayda var. Eğer jilet ya da tüy dökücü krem kullanacaksanız buluşma sabahı uygulamanız daha yararlı olacaktır.

3.Elbiseni Özenle Seç

Size en yakışan renkler ile sade ve şık bir kombin tercih edin. Tabi ilk buluşmada çok özel bir yere gidilecekse ona uygun tercihler yapın ama yine de nereye giderseniz gidin sadelik en önemli kuralınız olsun. İlk iletişim uzaktan görsel olacaktır ve karşınızdaki kişinin sizi beğenmesi önemlidir. Eğer ki ben ne giysem diye düşüncelere dalarsan ve kendini bir çıkmazda hissedersen hemen telefonunu ya da bilgisayarını eline alıp www.denizbutik.com adresine girip YENİ GELENLER kategorisinden buluşacağın kişinin seni görünce dönüp bir kez daha bakacağı birbirinden şık ve stil yüzlerce seçeneğe ulaşabilirsin.

4.Sade bir Makyaj Yap

Bir gün önceden yaptığınız cilt bakımı sayesinde hiç makyaj bile yapmasanız çok güzel bir cilde sahip olacaksınız. Ancak hafif far, belki göz kalemi ve rimel ile birlikte dudak renginizden bir ton koyu ruj kullanmanız sizi sade ve şık gösterecektir.

5.Tenine  En Uygun Parfümünü Sık

Bu konu oldukça önemlidir. Bazı parfümler çok güzel ve çok pahalı olabilirler ancak ten kokunuza uygun değilse sizde çok ağır ya da kötü bir kokuya dönüşebilir. Bu yüzden size en uygun parfümü kullanmanızda fayda var.

6.Hafif Yemekleri Tercih Et

İlk buluşmada yemek yiyecekseniz evden çok tok ya da çok aç çıkmayın. Ve yemekte hafif şeyler söyleyin midenize dokunacak ağır yemeklerden kaçının. Eğer yemek yemeyecekseniz yine buluşmadan önce hafif şeyler atıştırın.

7.Her Zamanki Gibi Eskilerden Söz Etme

Altın kuralımız geçmiş geçmişte kaldı her zaman ki gibi önemini koruyor. İlk randevuda geçmişte iyi ya da kötü ne yaşadıysanız bahsetmeyin. Karşınızdaki kişi sorular ile geçmişinizi merak ediyorsa uygun bir dille kısa ve öz cevaplarla konuyu geçiştirin. Ve bu soruları neden sorduğunu anlamaya çalışın. ( Onun mu geçmişte unutamadığı biri var yoksa çok mu kıskanç)

8.Diş Fırçanı Unutma

Yemek , kahve çay gibi tüketimler bir süre sonra dişlerinizin rengini sarılaştırabilir. Bu yüzden makyaj çantanızda bir diş fırçası ve macun bulunsun. Tuvalete gittiğinizde dişlerinizi fırçalamak hem sizi ferah hissettirir, hemde gülüşünüzü daha da güzelleştirir.

9.İletişime Geç

İlk buluşmanın heyecanından sürekli karşı taraftan hamleler beklemeyin. Onu tanımak için sizde ara sıra sorular sorun. Neyi sevdiğini neler yaptığını merak edin. Soruları abartıp çokta sıkmayın ☺

10.Kontrol Sende

İlk buluşmadaki heyecan bazen istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Kimileri heyecandan çok konuşup, etrafındaki şeyleri devirme, dökme gibi hiperaktif hareketler sergilerken, kimileri ise heyecandan olduğundan daha sessiz, sakin hatta titreme gibi belirtiler gösterebilir. İki durum içinde ara ara derin nefesler almak, nefesinize odaklanmak ve güzel şeyler düşünmek sizi sakinleştirecektir.

YORUM YAZIN