• Genel  • İLK BULUŞMA İÇİN STİL ÖNERİLERİ

İLK BULUŞMA İÇİN STİL ÖNERİLERİ

Flört döneminin en heyecanlı zamanlarından biri olan ilk buluşmalar her zaman en özel anlardan biridir. İlk buluşmalarda her zaman kendimizi en iyi şekilde tanıtmak ve iyi hissetmek isteriz. Bu yüzden de ilk buluşma teklifi aldığımız an , telaşla hemen aklımıza “Ne giyeceğim ?, Ne renk tercih etmeliyim?, Elbise mi yoksa pantolon mu? Saçım ve makyajım nasıl olmalı? Nasıl bir ayakkabı seçmeliyim ? ” gibi pek çok soru işaretleriyle ile kendimizi boğuşurken buluruz. Şimdi derin bir nefes al ve senin için ilk buluşmada giyebileceğin, her stile uygun kombin önerilerini incelemeye başlayabilirsin.

İlk Buluşmada ki Altın Kural : Doğallık

İlk buluşmada ki en altın kural ; kendin olmak.
Abartılı ,tarzınız dışında parçaları ve ya sizi yansıtmayan kıyafetleri denemekten mümkün olduğunuzca kaçının. Sadece kendiniz olun. En çok yakıştığını düşündüğünüz parçaları ya da içinizde kendinizi en güzel ve özgüvenli olduğunuz kıyafetleriniz ile kombinlerinizi yapabilirsiniz. Peki o gün hem kendimizi iyi hissetmek hem de kendimizi doğru ifade etmek için nelere dikkat etmeliyiz?

İlk Buluşmada Kıyafet Seçimi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk buluşma için dengeli bir kıyafet seçiminde bulunmak çok önemli. Yani fazla dekolte, çok mini parçalar ya da baştan aşağıya simsiyah gibi seçimler yapmaktan kaçınmak gerekiyor.
Örneğin; mini bir etek tercih edecekseniz üstünüze salaş bir gömlek ve spor ayakkabılar ile hem spor hem de dikkat çekici dengeli bir kombin yapabilirsiniz.
Kıyafet seçimi konusunda hepimizin elinin gittiği siyahlar hakkında da konuşalım. Şık ve cool görünmek için siyahı ilk buluşmada tercih edebilirsiniz fakat baştan aşağıya simsiyah giyinmemek şartıyla 🙂 Çünkü bu karşı tarafa daha karamsar, içine kapalı bir algı yaratabilir. Tek parça siyah kullanarak, bununla uyumlu renklerle kombininizi tamamlamanız daha uygun olacaktır.

Bunların dışında vücudunuza uygun giyinmek diğer önemli noktalardan birisi. Bununda çok kolay bir denklemi var aslında o da ; bedeninizde sevdiğiniz yerlere öne çıkarmak , sevmediğiniz yerleri saklamak! Mesela; beliniz ince ise kalın kemerli elbise ile belinizi odak noktası haline getirebilirsiniz.
Ayakkabı seçiminde de fazla topuklulara kaçmadan , hem sizin rahat yürüyebileceğiniz hem de abartıdan uzak seçimler yapmanızı öneriyorum. İlk buluşmalar için topuklu ayakkabı genel olarak riskli bir seçim sayılır tabi ki şık bir restoranda akşam yemeği gibi bir etkinlik değilse tercihinizi daha çok spor ayakkabı, loafer ,babet gibi sizi gün boyu konforlu tutacak ayakkabılardan yana kullanabilirsiniz.

Önemli diğer bir nokta ise buluşma mekanına göre kıyafet seçimi yapmak. Sizin için hem ilk buluşma için bir kaç farklı yapılabilecek etkinlik fikirleri hem de bu etkinlik ve mekanlara uygun kombin önerilerini sıralıyorum.

İş çıkışı buluşmalar için ;

İlk buluşma planları illa hafta sonlarına denk gelecek diye bir kural yok tabi ki de. Hafta içi iş çıkışına denk gelen randevularınız için size bir kaç ipucum var. İlk olarak; kıyafet kuralı olan bir yerde çalışıyorsanız , karşınızdaki insanı hala iş ortamındaymış gibi bir imajını vermek istemezsiniz. Bu yüzden de örneğin ; o gün iş için ceket pantolon ve gömlekten oluşan bir kombin giyecekseniz, yanınıza bir t-shirt, salaş bir bluz ya da crop bir üst alın. Buluşmaya gitmeden önce ufak bir tuvalet molası verin ve üzerinizi değiştirin. Böylece klasik görünümünüzü iki dakikada ortadan kalkacak fakat şıklığınızdan ödün vermediğiniz bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Bu arada ufak bir makyaj tazeleme de kendiniz daha canlı ve fresh hissetmenizi sağlayacaktır . Bu kadar hazırsınız bile 🙂

Brunch ya da kahve için rahat jean seçimleri;


Gündüz buluşmaları için kurtarıcı parçalarımızdan biri olan jeanlere güvenebilirsiniz. En sevdiğiniz jean pantolonunuzu isterseniz ; crop şık üstleriniz ve deri ceketinizle cool bir görünüm, isterseniz de salaş t-shirt ve ya gömlekleriniz ile hem casual hem de spor bir görünümü tercih edebilirsiniz. Saçınızı yüksek bir at kuyruğu ya da yarım at kuyruğu ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. İster sneakerlerınız isterseniz postallarınız ilk buluşma kombininiz hazır!

Mum ışığında romantik bir akşam yemeği ;

İlk buluşma için şık bir akşam yemeği oldukça romantik bir seçim. Şık bir görünüm tercih edebilirsiniz. Dolabımızın kurtarıcı elbiseler bu randevu için oldukça uygun bir seçim olacaktır. Mini şık elbiseler oldukça çekici bir görünüm kazanabilirsiniz.
Midi boy , dantel detaylı elbiselerinizle ister topuklu ayakkabılarınız isterseniz düz şık ayakkabılarınız ile feminen aynı zamanda şık bir görünüm elde edebilirsiniz.


YORUM YAZIN