• Yaşam  • Seyahat  • HAFTA SONU KAHVALTISI İÇİN 5 MEKAN ÖNERİSİ

HAFTA SONU KAHVALTISI İÇİN 5 MEKAN ÖNERİSİ

Yoğun geçen bir haftanın yorgunluğunu atmanın en iyi yollarından biri uzun uzun sohbetlerin eşlik ettiği hafta sonu kahvaltıları. Yorucu tempodan birkaç saat için de olsa uzaklaşmak, rahat bir nefes almak, sevdiklerimizle kahkahaların eşlik ettiği zaman dilimleri paha biçilemez oluyor. Bu hafta sonu hala gideceğiniz mekanlara karar veremediyseniz İstanbul’un en popüler kahvaltı mekanlarını sizin için bir araya topladık.


KULELİ YAKAMOZ, KANDİLLİ

Adını Kuleli Askeri Lisesi’nden alan ve muhteşem bir boğaz manzarasına sahip olan Kuleli Yakamoz’da iştah açıcı bir kahvaltı sizi bekliyor. Boğaz manzarasının büyüleyici güzelliğinin eşlik edeceği taptaze ve lezzetli menü oldukça tatmin edici.


POLINA HOUSE, POLONEZKÖY

Şehre hem uzak hem yakın… Polonezköy hafta sonu temiz hava almak, şehrin gürültüsünden uzak sakin birkaç saat geçirmek isteyenlerin ilk duraklarından biri. Polina House ise tüm bunların yanında şahane bir köy kahvaltısı sunuyor. Hatta günü uzatmak isterseniz ilerleyen saatlerde mangal keyfi de yapabilirsiniz.


ODA FARM, ARNAVUTKÖY

Çevresi yemyeşil ağaçlarla çevrili çiftlik evi konseptine sahip bir mekan Oda Farm. Geleneksel ve yöresel tadları farklı dokunuşlarla sunmayı seven mekanda eşsiz bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz.


BEYAZ FIRIN, SUADİYE

Anadolu yakasının en favori kahvaltı mekanlarından biri; Beyaz Fırın Suadiye. Anadolu yakasında Ataşehir ve Akasya AVM’de de hizmet veriyor ancak bizim favorimiz Suadiye, Beyaz Fırın’lar içinde en büyük olanı. 400 metrekare alana sahip 3 katlı bu mağazanın 2 büyük bahçesi var. Bahçeler, soğuk havalarda kış bahçesine dönüşüyor.


GABFOODS, KURUÇEŞME

Son önerimiz de glütensiz beslenmeye özen gösterenler için Gabfoods. Yeni nesil kahvaltı alışkanlığı için geliştirdikleri kahvaltı menüsüyle de dikkatleri çekiyor.

Keyifli hafta sonları!

YORUM YAZIN