• Genel  • Aşk Acısını Azaltmanın Yolları

Aşk Acısını Azaltmanın Yolları

Her insanın ortak acılarından biridir, aşk acısı. İnsan aşk acısını çektiğinde yaşadığını deneyimler. Çünkü en önemli yaşam belirtilerinden biridir, aşk acısı. İnsan olmanın en güzel yanı duygularla nefes almaktır. Aşk, insanın ayağını yerden kesen yaşarken dünyada cenneti hissettiren ama bittiğinde dünyayı cehenneme çevirebilen en garip duyguların başında gelir. Aşk bitince insanın kendini nadasa bırakma süreci genel olarak olur. Ancak bu süreçte çok fazla yıpranma ve acı çekme duygusu yoğun yaşanabilir. Bu yüzden aşk acısı çekiyorsanız sizin için aşk acınızı azaltacak yolları derledik.

 

AŞK İÇİNDE ACIYI DA BARINDIRSA DA EN GÜZEL DUYGUDUR…

Aşık olduğunuzu ve onun o kişi olduğunu kabullenerek işe başlayın.  Kabullenmek sorunları tespit etmenize ve acıları en aza indirmenize fayda sağlar. Siz gerçekten aşık oldunuz ve onun için her şeyi yaptınız belki ancak o sizin ona aşık olduğunuz gibi size aşık olmamış olabilir. Ancak zor olsa da bu gerçeği kabul etmeniz gerekiyor. Ya da bir zamanlar o da size aşıktı ya da öyle hissediyordu aşkı bitmiş olabilir veya aşık olmadığını anlamış olabilir. Sonuç her ne ise fark etmez siz bir zamanlar o kişiye deli gibi aşıktınız önemli olan bunu kabullenmek.

İLK AŞKIN,KENDİN OL!

Aşık olduğunuz kişi size iyi davranmıyor ya da sizi istemiyor olabilir. Size kötü hissettiren biri ile devam etme ya da hala o insan için üzülmeye devam etmeyin. Bu durum ile inatlaşmayın. Durumu kabullenip önünüze bakın, hayat çok kısa ve sizi sevecek değer verecek birileri mutlaka olacaktır. Mutlu olmak için kendinizi o kişi ile sınırlamayın.

YAŞAMAK UMUTTUR, UMUDA DAHİL OL…

Aşık olduğunuz kişinin sizden uzaklaşması, soğuması ya da eskisi gibi ilgi göstermiyor olması sizin suçunuz değildir. Olay karşısında kendinizi suçlamaktan uzak durun. Aşkınıza cevap almıyor olmanız sizde bir sorun olduğunu göstermez, siz sevilmeye layıksınız ve bunu asla unutmayın. Eğer o kişi ile olmuyorsa zorlamayın.

Ağlamak, üzülmek, sinirlenmek gibi yoğun kötü duygular hissetmek sağlığınıza zarar verdiği gibi enerjinizi de düşürür. Yeni aşk umutlarına da kapınızı kapatmanıza sebep olur.

MUTLULUK, GERİDE BIRAKTIĞIN ADIMLARDA DEĞİL İLERİ ATACAĞIN ADIMLARDA SAKLI…

Geçmişi düşünmekten, olan olayları bir daha bir daha zihninizde canlandırarak değiştirmeye çalışmayın. Aklınıza o geldiğinde düşüncenizin yönünü değiştirin ve onun sizin zihninizi ele geçirmesine izin vermeyin. Onu düşünmeyi engelleyerek mutlu olabilirsiniz.

ZAMANIN SUNACAĞI HEDİYEDİR, YEDİ DUYGULAR…

Olayları zamana bırakırken kendinize karşı acımasız olmayın. Unutmayın ki her şey zamanla iyileşir ve geleceğin ne getireceğini bilmezken umutsuzluğa kapılmak çok mantıklı değildir. Geleceğe ve kendinize şans verin. Zamana bırakın kendinizi toplayın. Unutmayın ki herkes sevilmeye ve sevmeye layıktır. Kendinize en iyi gelecek kişiyi hayatınıza almak için kendinize zaman ve şans verin. İşlerin yoluna girmesi için geçmişi geçmişte bırakmayı öğrenin.Aşk, bir nevi gökkuşağı. İçinde birbirinden farklı renkleri taşıyan bir gökkuşağı. Kırmızılığı ile bazen canlandırır ruhumuzu, bazense tüm renkler birleşip karalığı yansıtır kalbimize ama biliriz ki o renkler her yağmur sonrası sıra sıra dizilip dünyamızı renklendirir. Sadece bir yağmur, bir gözyaşı renklerimizi hissetmemiz için yeterlidir. Bırakın aşk acısının karalığı dünyanızın dışında var olsun ve renkler sarsın ruhunuzu.

YORUM YAZIN