• Genel  • ABİYE TRENDİ

ABİYE TRENDİ

Abiye kıyafetler başta mezuniyet baloları, düğünler ve kınalar olmak üzere birçok farklı kutlama ve davetlerde kurtarıcımız olan giysiler. Gündelik giyimin ötesinde çok daha şık ve özenli görünmemiz gereken pek çok etkinlikte farklı abiye kıyafet seçenekleri arasından kendimize daha uygun olanı bulmamızı sağlayacak pek çok farklı modelde ürün bulabiliyoruz.

                Abiye algısı eski zamanlardaki elbiselerden yola çıkarak her ne kadar akla ilk başta pul ve payet getirse de aslında günümüzde şıklık sadece ışıltı ile ölçülebilen bir şey olmaktan çok daha fazlası olduğu için kendi stilimize çok daha yakın abiye parçalar bulmamız da çok daha kolay oldu diyebiliriz. Minimal kesimler, gösterişsiz kumaşların da tamamen doğru aksesuarlar ve ayakkabılar ile harika birer abiye kombine dönüşebilmesi özellikle kendine has giyim tarzı olanlar için bir kurtarıcı oldu. Elbette ki ışıltılı pullar ve payetler de popüleritelerinden hiçbir şey kaybetmediler. Bunların yanı sıra püskül ve tül detayları da abiye elbiselerde karşımıza fazlası ile çıkan detaylar arasında yer alıyor.

                Abiye elbiselerde kabarık ve prensesvari modelleri sevenler için birçok güzel model bulmak mümkün. Özellikle kayık yakalı prenses model düşük omuzlu ve omuz kısımları tülden yapılmış kabarık pastel tonlu elbiseler son sezonların en şık ve zarif abiye elbise modelleri arasında yer alıyor. bu tarz gösterişli elbiseleri dore ya da gümüş renkli topuklu ayakkabılar ile kombinleyebilir, dekoltenizde parlaması için takı seçiminize daha büyük ve ışıltılı bir kolyeden yana kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınızı toplayacaksanız küpelerinizi daha gösterişli seçebilirsiniz.

Balık kesim abiye elbiseler de hiçbir dönem popülerliğini yitirmeyen abiye elbise modelleri arasında yer alıyor. özellikle uzun boylu ve düzgün fizikli kadınların çok sevdiği balık model abiyeleri doğru kumaş ve kesimde bularak herkes giyebilir elbette. Balık kesim abiye elbiselerde eskiden klasikleşmiş yeşil, kırmızı, mavi, siyah ve beyaz gibi renkler bulunurken şu an sonsuz renk ve kumaş seçeneği arasından kendi vücut tipinize uygun olanı bulmak çok daha kolay hale geldi. Yırtmaçlı model balık abiyeler basen kısmında fazlalık olduğunu düşünenler için daha doğru bir seçenek olacaktır çünkü yırtmacın elbiseye katacağı hareketlilik sayesinde basen bölgesindeki kumaş sabit durmayacaktır.

YORUM YAZIN