• Genel  • ÇİÇEK DESENLİ ELBİSELER ve STİL ÖNERİLERİ

ÇİÇEK DESENLİ ELBİSELER ve STİL ÖNERİLERİ

 2017 YAZ MODASINDA ÇİÇEK DESENLİ ELBİSELER İÇİN KOMBİN ÖNERİLERİ

Bu yazın moda parçalarından biri de çiçek desenli elbiseler. Birbirinden farklı renklerde ve modellerde çiçek desenli elbiselerle günün her anında karşılaşmaktayız. Hem gündüz kombinlerinde hem de gece kombinlerimizde kurtarıcı parçalarımızdan biri olmuştur. Yazın ruhunu, en güzel yansıtanlardır. Her desenin kadınlara çok yakıştığı bir gerçektir. Aynı şekilde çiçek deseninin de yakışmadığı kimse yoktur. Eğer şimdiye kadar gardıroplarınız da çiçekli elbiselere yer açmadıysanız, yaz aylarının bu son günlerinde dolabınızda çiçekli elbiselere yer ayırmanız için tam zamanıdır.

Çiçek desenli elbiseler, sizlere çok farklı şekillerde kombin yapma imkânı sunmaktadır. İçerisinde farklı renkleri barındırdıklarından, kombin yaparken, bambaşka renklerden yardım alabilirsiniz. Çeşitli aksesuarlar kullanabileceğiniz için de farklı stiller yaratma imkânınız bulunmaktadır. Şimdi ünlü sokak modacılarından yola çıkarak, sizlere beş tane birbirinden farklı stiller sunmak isterim.

Sokak Stili

Çiçek desenli elbise giydiğimizde illa ki kadınsı ve çok süslü olmak durumunda değiliz. Çiçek desenleri diye düşündüğümüzde ilk aklımıza gelen, daha süslü ve alımlı bir hava olabilir ama bunun tersini yansıtmakta bizim elimizde. Seçtiğimiz aksesuarlar bu noktada çok önem kazanmaktadır. Kadınlar, çiçektir! Biz de betonların üzerinde açmış bir çiçek olmayı seçebiliriz. Uzun ve kat kat bir çiçekli elbise giyip, zımbalı kemer, çapraz çanta ve vans ayakkabı giyebiliriz. Seçtiğimiz aksesuarlar, elbisenin tam zıttı olmalıdır. Şifon çiçekli bir elbise seçip, aksesuarları siyah deri materyalinden tercih edebiliriz. Böylece yarattığımız zıtlık ile elbiseye bambaşka bir hava kazandırırız.

Tropikal Çağı

Tropikal sahillerinin havasını, sokaklara yansıtabiliriz. Bunun için kruvaze yaka, anvelop ya da önden düğmeli çiçekli elbiseleri tercih edebiliriz. Özellikle düğmeli elbiseler ile dekolte ayarlaması yapmanız mümkündür. Bu da bize apayrı bir hava katacaktır. Hem kim demiş ki, sahilde giydiğimiz elbiselerle işe, okula ya da akşam eğlencelerine katılamayız diye. Önemli olan nelerle kombinlediğimizdir. Şık bir çanta, her kombini apayrı bir noktaya getirir. Bu elbiseleri kombinlerken özellikle seçtiğimiz çantaların renklerine dikkat etmeliyiz. Canlı renklerde çantalar seçtiğimizde, hem yaptığımız kombin yaz ruhuna uygun olmuş olur hem de elbisemizi daha şık bir görünüme kavuşturur. Tabi saçlarımıza bu sene çok ilgi gören, şaldan yapılan bandanaları takmayı da unutmamımızı öneririm.

Ekstra, ekstra

Bazı günler olur ki sıradanlığın içinde sıkışıp kalmak bizi çok bunaltır. İşte o zamanlar çok farklı olmak, hiç yapmadıklarımızı denemek isteriz. Giyinmenin felsefesinde, ruh halini dışına yansıtmakta yer almaktadır. İşte o günlerde sözlerle dile getiremediklerimizi, giydiklerimizle dile getiririz. Bazılarımızın ise, kendi sıradanlığı bu şekildedir. Maximalist bir tarzı olan kişilerde çiçekli desenleri kıyafetleride kullanabilirler. Sadece, kendi dokunuşlarını eklemeleri yeterlidir. Maxi boy elbise, farklı bir kemer, çanta ve renkli bir ayakkabı ile farklı stillerini çevrelerindeki kişilere sunabilirler. Farklılıklarımızı, çiçek desenleri ile süsleyebiliriz.

Spor Şıklığı

Bazı zamanlar hem şık hem spor görünümde olmak isteriz. Çiçek desenli elbiselerle spor şıklığı yansıtmamız çok kolaydır. Diyelim ki gardırobumuzdan çiçekli midi elbisemizi alıp ve giyinip aynı karşısına geçtik. Ayna da kendimize bakarken, belki bir an elbisemizin altına giymek için elimiz topuklu ayakkabılarımıza gidebilir. İşte o an, dur ve düşün. Tek seçeneğimiz o değil ve onun yerine tokalı bir bot giyebiliriz. Üzerimize de bir kot ceket atıp hem spor şıklığını yakalayabiliriz. Evden çıkmadan önce, canlı renklerde bir çanta almayı da unutmayalım.

Parçaları Birleştir ve Uyumu Yakala

Şifon kumaştan yapılmış çiçek desenli elbiseler, bu kategorideki ürünlerin ruhunu en güzel yansıtan parçalardır. Şifon ürünler yapısı gereği dökümlü ve uçuş uçuştur. Çiçek desenleri ve şifonlar romantik stilin en önemli öğeleridir. Bu nedenle, şifon elbiseler ilk tercih ettiklerimizdendir. Ayrıca bu elbiseler hem yaz aylarında hem de sonbahar aylarında çok rahatlıkla kullanılabilmektedir. Döneme göre renkleri belirlememiz bize kalmıştır. Toprak tonlarını kullandığımızda, çok güzel bir sonbahar kombini yapabiliriz. Canlı renkler ile de bir yaz tablosu gibi etrafımıza renk katabiliriz.

      TERCİH BİZİM

Birbirinden farklı modeldeki elbiselere Deniz Butik sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

“Tercih bize kalmıştır. Çevremize nasıl bir stil yansıtmak istiyorsak, seçmiş olduğumuz parçaları ona göre birleştirebiliriz. Sade bir şıklık ile her şeyi yalınlık ile anlamlandırabiliriz. Sıradanlığın dışında kalıp, etrafımızı farklılıklarımızla şekillendirebilir ya da romantik bir stil ile, yaz akşamlarına şiirsellik katabiliriz. Önemli olan, tercihlerimizi mutlu olduğumuz parçalardan yana kullanıp, hayata kendi varlığımızla dahil olmaktır.”

“Deniz Butik ’in bu sezon sunduğu çiçek desenli elbiselerden örnekleri incelemenizi öneririm.”

Tüm elbiselerimizi incelemek için tıklayınız.

YORUM YAZIN