• Genel  • 5 HAVALI MAKYAJ ÖNERİSİ

5 HAVALI MAKYAJ ÖNERİSİ

 

Bütün Dikkatleri Üzerinize Çekmek İçin 5 Havalı Makyaj Önerisi

Makyaj her kadın için kendisine yeni bir bakış açısı kazandıran, farklı bir yönden bakmasını sağlayan yeni bir yönelimdir. Kusurları kapatma konusunda yardımcı olurken, güzel olan kısımları daha iyi vurgulamamıza yardım eder. Yüzümüze kendi estetik anlayışımızı katmamız ile birlikte daha özgüvenli olarak hissederiz. Çehremize kattığımız yeni renkler ile modumuz yükselir. Şimdi bu konuda ilham verecek 5 havalı makyaj önerisini senin için derledik.

Kırmızı Ruj & Eyeliner

Makyajın bu zamansız ikilisi her dönem ve her yerde favori makyajların başında gelmektedir. neden havalı bir tercih olacağını anlatmaya gerek dahi yok! Bu ’Hollywood makyajı”nı yapan her kadın sanki bir kırmızı halıda yürüyormuş edasındadır. Tek yapman gereken cilt tonunun farkında olup kırmızının doğru tonunu bulmalıdır. Dudaklarının ve gözlerinin mükemmel bir uyum içinde olması adına öncesinde kusursuz bir ten makyajını tamamlamayı unutma.

Buğulu Gözler & Nude Dudaklar

Bir diğer ’altın kombinasyon’ ise nude dudaklar ve ikonik buğulu bakışlardır. Bu gösterişli makyaj ile tüm akşam etkinliklerinizde en harika tercihi yapmış kişilerden biri olacaksınız. Özellikle buğulu göz makyajı gecenişn ruhu ile çok güzel bir uyum yakalayacağı için tüm dikkatler sende olacaktır. Nude tonlarında bir çok renkte farklı ruj bulunmaktadır. Bunların içinden ten rengine uygun bir ruj rengi seçtiğinden eminsen, gecenin rengi sensin.

Porselen Ten & Koyu Rujlar

Bu makyajı yaptığında, tüm dikkatler dudaklarında olacaktır. Bütün odağı dudaklarına taşıdığın için, kusursuzluğu yakalaman önemlidir. Bu yüzden porselen ten makyajı son derece önemli. Ayrıca, koyu renkleri rujlar kuru dudaklarda çizgileri görünür kıldığı için çok güzel bir görünüm vermemektedir. Koyu tonlarda ruj sürmeden önce, dudaklarını nemlendirsen bu sorunu yaşamazsın. Sezonun trend renklerini takip edip, onlardan birini tercih edebilirsin, şarap rengi, koyu bordo, kahverengi veya koyu mor… Göz makyajını ise en açık tonlarda ya da sadece rimel sürerek yapmayı unutma.

Kahve Far & Mercan Dudaklar

Bu makyajın avantajı hem günlük hem gece kullanımı için ideal olması! Ancak kahve far uygularken dikkatli olmalısın, aksi takdirde hem gözlerin daha küçük görülebilir hem de yorgun bir görünüm yakalayabilirsin. Zıtlıklar, dengeyi ve uyumu sağlar. Canlı tonlarda rujlar ile mükemmelliği yakalayabilirsin. Canlı tonlardan biri olan mercan rujun enerjisi, kahve farın ağırlığını gölgeleyip, yalın bir güzelliği sunacaktır.

 

Bordu Ruj & Bronz Far

Son dönemlerin modası olan, dudak kalemi ile dudakları dış hattından çizerek daha dolgun gösterme fenomenini bu renkte uygularsan, komik bir görünüm elde etmen kaçınılmaz olacak! Ruju uygularken dudaklarının doğal çizgisinden şaşmamanda fayda var. Bordo rengin gücüne en çok yakışan ise, bronz rengidir. Tonun güçlü ve karakteristik yapısını bronz ile buluşturduğumuzda bir stil kazandırmış oluruz. Bu nedenle far olarak altın pigmentlerinin yoğun olduğu farları tercih etmeni öneririm. 

Yaz döneminde sıcak havalar yüzünden makyaj yapmayı çok tercih etmedik. Sonbahar’ın gelmesi ile birlikte artık makyaj çantalarımıza daha bir özen göstermeye başladık. Sonbahar’ı en güzel renklerle karşılamak için, bu 5 makyaj önerisi idealdir.

YORUM YAZIN