• Moda  • Trendler  • 2019 TRENDLERİNE SON BAKIŞ

2019 TRENDLERİNE SON BAKIŞ

Yılın son günlerine doğru geliyoruz. Bu sene neler oldu neler bitti hatırlamanın tam zamanı!

Hazırsanız gelin beraber küçük bir geçmişe yolculuk yapalım. Bu sezon moda dünyasında öne çıkanları ve trend radarımıza takılanları, 2019’a veda ederken tekrar bir hatırlayalım.


DOĞAYA DÖNÜŞ

Sezonun en güçlü mottosu olan doğaya dönüş, moda dünyasını oldukça etkiledi. Yaz sezonunda ketenler ile minimal bir giriş yakalayarak, sonbahar/kış sezonunda toprak tonları ve vahşi hayvan desenleri ile güçlü ve etkili bir imaj yarattı.

KLASİKLEŞEN KAZAYAĞI

Desenlere fazlasıyla cömert davrandığımız 2019 sezonunda, klasik bir desen haline gelen kazayağı, bu sezon daha modern formlarda karşımıza çıktı. Özellikle siyah-beyaz kalıbından çıkarak, farklı tonlarda kendini öne çıkartan kazağayı deseni; her parçada kendine yer buluyor.

TULUMLAR

Yaz sezonunda öne çıkmaya başlayan, tek parça şıklıkta elbiselerin yerini almaya başlayan tulumlar; uzun bir süre daha popülerliğini sürdürecek. Eforsuz ve tek parça şıklıktan yana olanlar için vazgeçilmez parçalardan biri haline geldi. İşçi tulumları, bahçıvan pantolonlar, jean tulumlar, desenli- renkli tulumları bu sezon çok göreceğiz. Ofisten davete, hafta sonu buluşmalarından partilere kadar gün boyu size eşlik etmeye hazır!

BALON KOLLAR

80’lerden günümüze göz kırpan; stilinize biraz nostalji, biraz da hava katan balon kollar ile artık modada abartı diye bir şeyin kalmadığını görmeye başladık. Romantik tül elbiselerden gömleklere, ceketlerden kazaklara kadar kendisine yer bulan balon kollar, kış trendleri arasında en göze çarpan detaylardan.

VAZGEÇİLMEZ JEAN

Her sezon değişerek farklı formlarda karşımıza çıkan fakat popülerliğinden asla ödün vermeyen jeanler, bu sezon retro etkisinde dolaplarımızı fethetti. Son yıllarda mom jeanlerin yükselişi ile retro jean trendi geri döndü.

Mom jeanlere rakip olan, görünümü ile bizi biraz düşündüren fakat sonrasında vazgeçilmez parça haline gelen ”Slouchy Jean” trendi ile bütün skinny jeanlerimizi rafa kaldırmamızı sağladı.

ZAMANSIZ DERİ

Asi, zamansız ve vazgeçilmez… Deri parçalar için bu 3 kelime yeter mi bilinmez ama her sezonun gözdesi olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Bu sezon form ve renk değiştirerek daha modern bir halde karşımıza çıktı. Özellikle pantolon ve elbiselerde öne çıkan deri dokular ile tarzınızı güçlendirebilirsiniz.

NEON’UN YÜKSELİŞİ

80’lerin en iddialı görünümlerinden olan neonlar, bu yıl özellikle sokak modasının kilit parçalarından biri oldu. Neon renkleri şu an her parçada görmek mümkün.

Özellikle neon yeşil son zamanlarda en çok kullanılan renklerden biri. Tamamen “ben buradayım!” diyen bir sweat ya da risk almadan ufak detaylarda saklanan neon parçalar… Bu sezon bitmeden dolabınıza en az bir neon parça eklemeyi unutmayın !


Gelin hazır trendlerden konuşuyorken, yeni sezon neler trend şimdiden biraz üzerinden geçelim. 2020 trendleri hiç olmadığı kadar cesur ve göz alıcı. Renkler, omuza vurgu yapan detaylar, tüyler, büyük aksesuarlar, hacimli formlar… Yeni sezonda hangi trendler daha çok ön plana çıkacak hepsini daha ayrıntılı şekilde ocak ayı trendlerinde bolca konuşacağız. 😊

YORUM YAZIN