• Genel  • 2019 ELBİSE TRENDLERİ

2019 ELBİSE TRENDLERİ

Moda dünyasının en kolay kombinlenen parçalarından biri olan elbise her zamanki gibi yine revaçta. Her yaş grubuna hitap eden elbiseleri pek çok farklı alanda giymemiz mümkün. Buna en güzel örnekler iş hayatında, günlük hayatımızda ve özel davetlerde tercih ettiğimiz elbiselerin birbirinden farklı olmalarıdır. Günlük yaşamımızda hırka ve kazaklarla kombinleyerek giyebileceğimiz gibi, özel davetlerde bir ceket ya da şal ile kombinleyerek elbisemizin duruşunu değiştirebiliriz. Tek başına bile oldukça kurtarıcı bir parça olan elbise doğru seçilecek bir aksesuar sayesinde görüntünüzü bir anda değiştirebilecek güce sahiptir.

Vitrinleri gezerken en çok karşılaşabileceğiniz elbise modelleri; kruvaze elbiseler, vintage elbiseler, gömlek elbiseler, floral, hayvanlı ve zincir desenli elbiseler. Elbise modasındaki farklı desen ve renk kullanımı sayesinde günlük giyiminde renkten kaçınan kadınlar bile bu çeşitliliğe kayıtsız kalamayacaktır. Mevsimlere göre farklı kumaş ve modellerden sizi en iyi yansıtacağınıza inandığınız modeli seçebilir ve seçtiğiniz elbiseyi farklı renk gruplarından parçalarla kombinleyerek tarzınıza şıklık ve rahatlık katabilirsiniz. Ya da seçeceğiniz desenli bir elbiseyi düz renklerde bir ceket ya da hırka kullanarak, günlük hayatınızda rahatça giyebileceğiniz bir stil oluşturabilirsiniz.

Bu sene vitrinlerde sarı, kiremit tonlu, haki ve mercan rengi elbiselere sıklıkla rastlanmakta. Neredeyse her yerde görebileceğiniz renkli elbiseler; sadece klasik renklerde elbise seçimleri yapan kadınlarda bile tarzlarına bir değişiklik yapma dürtüsü uyandıracaktır. Elbise sevenler için her gelir grubuna hitap edecek bir elbise modeli bulmak mümkün. Dantel elbiseler her zamanki gibi özel davet için kıyafet arayışında olan kadınların ilk seçeneklerinden biri. Kadife kumaşlar da bu kışın ilk tercihleri arasında yerini alan elbise çeşitlerinden biriydi.

Gece ve gündüz stilinizde aynı elbiseyle bambaşka iki ayrı insan olmanız mümkün. Bu çeşitliği seçeceğiniz ayakkabı, takı, kemer, çanta gibi aksesuarlar ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Seçeceğiniz bir çizme ya da bot ile giyeceğiniz elbise, günlük hayatınızda rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir stil olacaktır. Benzer şekilde yaz aylarında da favori elbiselerinizi bir spor ayakkabı ya da sevdiğiniz bir sandalet ile giyerek farklı tarzlar yaratabilirsiniz. Akşam davetlerinde seçeceğiniz stilettolar; sizi bir anda gecenin yıldızına dönüştürecektir.

YORUM YAZIN