• Genel  • 2017 SONBAHAR RUJ TERCİHLERİ KOYU RENKLER

2017 SONBAHAR RUJ TERCİHLERİ KOYU RENKLER

2017 Sonbaharına girmeden eğer koyu renk rujların yoksa hemen almalısın. Çünkü koyu renk dudaklar bu sonbaharın olmazsa olmazı olacak.  2017 Sonbaharında koyu renk ruj modasına uyarken, koyu renk ruj kullanmanın püf noktalarını anlatıyoruz. Koyu renk ruj nasıl seçilir? Nasıl sürülür gibi sorulara detaylı yanıtlar veriyoruz.

Koyu Renk Ruj Nasıl Seçilir?

Koyu renk rujlarda en önemli şey doğru rengi seçmektir. Cilt tonuna doğru doğru koyu renk ruju seçebilirsiniz. Eğer cilt rengin sıcak alt tonlu ise sıcak renkleri, soğuk alt tonluysa soğuk renkleri tercih edebilirler. Nötr cilt tonları bu konu da da şanslılar her iki tonda renkleri tercih edebilirler. Sıcak alt tonlu ciltler; turuncu tonları, sıcak bordo, kırmızı, kiremit ve kahve tonlarını tercih edebilirler. Soğuk alt tonlu ciltler ise; pembe tonlu bordolar, mor renkleri tercih edebilirler. Doğru rengi tercih ettiğinizi anlamanızın bir diğer yolu da ruju sürdüğünüzde eğer dişleriniz sarı durmazsa doğru yoldasınızdır. Lakin dişleriniz sarı bir görüntü veriyorsa o zaman renk seçiminiz yanlış demektir.

Koyu Renkli Rujlar Nasıl Sürülür?

Doğru renge karar verdikten sonra koyu renk ruju nasıl süreceğimizi anlatabiliriz. Koyu renk ruj sürmeden önce dudaklarınızı iyice nemlendirmelisiniz. Koyu renk rujlar ruj çizgilerini belli ettiğinden öncesinde nemlendirmek rujunuzun kusursuz olmasını sağlayacaktır. Ayrıca kullanacağınız ruj eğer yoğunsa ve sürmekte zorlanacaksanız, aynı renk dudak kalemi ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Dudak kalemi ile çerçeve yaparak hata riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Koyu renk ruju sürdükten sonra eğer mat bir ruj ise bir defa daha işlemi tekrarlayarak kalıcılığını uzatabilirsiniz.

Koyu Renkli Ruj Tercih Edenlere Tüyolar

Koyu renk ruj tercih ettiğinizde göz makyajınızı oldukça sade tercih etmeniz gerekir. Diğer türlü koyu ya da detaylı bir göz makyajı tüm makyajınızın çok abartılı olmasına sebep olabilir.  Koyu renk ruj tercihlerinizde göz ve yüz makyajınızı neredeyse yok denecek seviyede tutmanız hem sizi daha şık gösterecektir hemde dudaklarınızı ön plana çıkaracaktır. Yüz makyajınızı sade tutarken aynı zamanda yüzünüzdeki leke ya da sivilce izlerini doğal görünümde bırakmayın. Koyu renk dudaklar yüz hatlarını da ön plana çıkardığı için yüzünüzün kusursuz olması için kapatıcı kullanmanızı öneririz. Porselen görünüm verirken hafif ve sade kalmayı hedeflemelisiniz. Hafif göz makyajının yanında kirpiklere hacim veren maskaraları tercih edebilirsiniz. Hafif göz makyajında dolgun kirpikler sizi hem daha zarif hemde kusursuz gösterecektir.

YORUM YAZIN