• Genel  • DAHA İNCE GÖRÜNMEK MÜMKÜN

DAHA İNCE GÖRÜNMEK MÜMKÜN

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna herkesin ilk sunacağı cevap siyah giymeli, ince gösterir olacaktır. Bu kalıplaşmış bilgileri geride bırakmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Siyah ince gösterir ama tek ince görünmenin sırrı siyah renklerden geçmemektedir. Siyah bizi ince gösteriyor diye bütün gardırobumuzu tek bir renk ile doldurmamıza gerek yoktur. Siyahın yerine koyu kahverengi, koyu lacivert gibi renkleri de tercih edebiliriz. Ayrıca bu koyu renkleri daha canlı renklerle kombin yapma imkânımız da bulunmaktadır.

Dar ve üzerimize oturan kıyafetler çok güzel dursa bile biraz fazla kilomuz olduğunda bu seçimlerden uzak durmamız gerekebilir. Hemen bu konuyla ilgili bir dipnot sunmak isterim. Sanıldığının aksine çok bol kıyafetleri tercih etmemize de gerek yok. Çok bol kıyafetler bizi olduğumuzdan daha kilolu gösterebilir. Bunun yerine uzun düz bir etek veya tunik giymeyi tercih edebiliriz.

Çizgili kıyafetler, çoğu insan için sadece kıyafetlerin bir türüdür ama biraz kilosu olan insanlar için tam bir çıkmazlıktır. Genellikle çizgili kıyafetler gördüğümüzde hemen uzaklaşırız ama çizgili ürünleri de tercih edebiliriz. Sadece küçük ipuçlarını bilmemiz yeterlidir. Herkesin bildiği gibi enine çizgiler bizi olduğumuzdan daha şişman gösterir ama dikey çizgiler bizi daha uzun ve ince gösteren kurtarıcılarımızdır. Size küçük bir sır vermek isterim. İnce enine çizgili kıyafetleri de günlük kombinlerimizde kullanabiliriz. Sandığımız kadar, genişlik algısı yaratmamaktadırlar. Bir diğer sorunsalımız ise desenli kıyafetler. Fosforlu, dikkat çekici renkler, karmaşık ve göz yoran desenlerin yerine daha sade ve çok göze çarpmayan renkleri tercih edersek çok şık olabiliriz.

Artık her gün koyu renk giyinmekten sıkıldıysak aynı rengin farklı tonlarını kullanarak da bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Ayrıca renkler arasında ton sür ton yaparak, şık kombinler oluşturabilirsiniz. Önemli bir bilgi paylaşmak isterim. Bölgesel olarak kilonuzun fazla olduğu kısımlarda kullandığınız rengin koyu tonlarını, daha ince bölgelerinizde açık tonları kullandığınızda yaratılan gölgeleme ile daha ince görünebilirsiniz. Desenli kıyafetler giymek istiyorsak bunu kilomuzun daha çok olduğu bölümlere göre şekillendirmeliyiz. Örneğin, kilomuz alt bölgemizde daha çoksa koyu renk etek ve pantolon tercih edip, üst bölgemizde desenli parçaları giyebiliriz. Bu durumun tam tersinde ise, üst bölümde düz renkler tercih edip, alt bölüm için desenli etekleri ve pantolonları tercih edebiliriz.

Stil ipuçları

Basenli bir vücut tipimiz varsa belden oturan kıyafetler bizim stilimizi yansıtan star parçalarımız olabilir. Belden aşağı kiloş ya da çan gelen eteklerle de harika bir görünüme kavuşabiliriz Tek yapmamız gereken kalçamıza oturan elbiselerden uzak durmak. Uzun ve zarif bir siluet yaratmak için en iyi arkadaşlarımız, topuklu ayakkabılardır! Bazı zamanlar topuklu ayakkabı giymek istemeyiz. İşte o zamanlarda özellikle bu sene moda olan sivri burunlu babetleri tercih edersek, daha zayıf görünebiliriz. Her ne kadar kısa botları çok güzel olsa da bacak boyumuzu kısa göstereceği için, bu parçaları seçerken bir kez daha düşünmeliyiz.

Deniz ButikAksesuarlar kombinlerimizi güçlendirip, bizi daha zayıf gösteren anahtar kelimelerimizdir! Şık ve kendini gösteren takılar, kilolarımızı gizlemek adına sade tuttuğumuz kıyafetlerimizi canlandıracaktır. Yine de çok abartılı takılardan kaçınmakta fayda var. Önemli olan fazlalıklarımızın olduğu bölümleri gizlemek değil, gölgelemektir. Vücudumuzu en iyi şekilde tanıyıp, bizim estetik algımıza orantısız gelen noktaları gölgelediğimiz de doğru orantıyı yakalayanlardan olabiliriz.

 

“Unutmayın ki güzellik sadece bir algıdır. Bedeninize, kendi güzellik algınızla yaklaşın. Siz, aynalarda kendi bedeninizle barışmazsanız koyu renkler bile sizi daha ince göstermeyecektir. Öncelikle siz kendinize baktığınızda ne kadar güzel olduğunuzu görmelisiniz. Yüzünde gülümsemesi eksik olmayan herkes ayrı bir güzelliğin parçasıdır. Önce aynada kendinize gülümseyin ve sonra dünyaya. “

 

Her vücut tipi için uygun olabilecek kıyafetleri barındıran ürün yelpazemizi incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Denizbutik.com adresimizde sizi bekliyoruz.

YORUM YAZIN