• Genel  • MASKARA KULLANIRKEN YAPILAN ÖNEMLİ HATALAR

MASKARA KULLANIRKEN YAPILAN ÖNEMLİ HATALAR

Mükemmel kirpikler için çoğumuz maskara ile dakikalar hatta saatler harcayabiliriz. Yapılan hatalardan uzak durarak kusursuz kirpiklere sahip olabilirsiniz.

KİRPİK KIVIRMA İŞLEMİ

Eğer kirpiklerinizi kıvırmak istiyorsanız bu işlemi maskara uygulamadan önce yapmalısınız. Eğer maskaradan sonra bu işlemi yaparsanız kirpikleriniz daha kısa görünecektir. Aynı zamanda donan maskara ile birlikte kıvırma işlemi kirpiklerinizin sağlığına da zarar verecektir. Öncesinde uygulamak hem kirpiklerinizin uzun görünmesini hem de sağlığını korumasında yardımcı olacaktır.

FIRÇAYI TEK BİR YÖNDE KULLANMAK

Kirpiklerimizin çıkış yönleri ve açıları birbirinden farklıdır bu yüzden maskarayı kirpik yönlerine doğru değiştirmelisiniz. Fırçayı sürekli yatay kullanmak maskaranın eşit dağılmasını önler, bu yüzden kirpiklerin iç ve dış bölümlerinde fırçanızı dikey kullanmalısınız. Bu yöntem sayesinde maskara eşit şekilde yayılacak ve daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

FIRÇAYI BİR KEZ SOK VE ÇIKAR

Fırçanın daha fazla ürün alması için defalarca tüpün içinde sokup çıkarmak fırçaya hem fazla ürün gelmesine hem de eşit şekilde dağılmamasına sebep olacaktır. Bu işlem aynı zamanda tüpe fazla hava dolmasını sağlayarak maskaranın kullanım ömrünü kısaltacaktır. Kullanmadan önce bir kez çıkarman ve uygulaman daha iyi sonuç verecektir.  Aynı şey fazla gelen ürünü temizleme işlemleri içinde geçerlidir. Eğer bir kez çıkardığınızda fazla ürün geliyorsa tekrar tekrar tüpün içine sokmayın. Tüpün kenarlarına fazla ürünü sıyırarak bırakın. İşlem bittiğinde fırçayı tüpün içine sokarken bu bıraktığınız üründe tekrar tüpün içine girecektir.

SADECE UÇLARA DEĞİL BÜTÜN KİRPİKLERE UYGULA

Sadece uçlara değil bütün kirpiklere: Maskarayı sadece kirpiklerin ucuna uygulamak kirpikleri olduğundan daha kısa gösterecektir. Uzun kirpikler için uygulamaya kirpik diplerinden başlayarak uçlara doğru zikzak şeklinde devam edin. Bu şekilde kirpikleriniz daha uzun ve güzel görünecektir. Ancak bu uygulamayı yaparken dikkatli olmanızda fayda var. Kirpik diplerinde bırakacağınız izler makyajın kötü görüntü vermesine sebep olabilir. Kirpik diplerinde izlerden kaçınmak için aşağı bakarak uygulama yapabilirsiniz. Bir süre sonra diplerden uçlara sürmede pratik kazandıktan sonra bu izleri bırakmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

MAKYAJ TEMİZLEMEK

Gün içinde makyajınızı tazelerken maskaranızı tazelemeniz gerekmez.  İlk makyajınızı yaparken uyguladığınız maskarayı eğer güzel bir şekilde uyguladıysanız bütün gün sizi idare edecektir. Maskaranın üstüne yeniden uygulama yapmak kirpiklerinizin birbirine yapışmasına ya da kopmasına sebep olabilir. Bu yüzden daha güzel yapmak isterken daha kötü bir görüntü yaratabilir. Kirpik sağlığı ve güzelliğiniz için maskaranızı tazelemeyin.

SON KULLANMA TARİHİ

Genelde ürünler açıldıktan 12 ay kullanım süresi oluyor. Makyaj malzemelerinizde eğer ne zaman aldığınızı hatırlamıyorsanız üzerine küçük fiyat etiketi gibi yapışkanlardan alıp yapıştırıp kullanmaya başladığınız ilk açtığınız tarihi yazabilirsiniz. Bu sayede ürününüzün kullanım tarihi geçtiğinde hemen fark edebilirsiniz. Kullanım tarihi geçmiş maskaralar kirpiklerinizin sağlığını bozarlar. Tüm makyaj ürünleri gibi maskaralarında bir ömürleri vardır. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda var.

YORUM YAZIN